לחץ להגדלה
בילדותו
לחץ להגדלה
על הבמה
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
סיגל כרסנטי הדליק/ה נר לזכרו ב-07/12/2009: "תהה נשמתך בגן העדן, תנוח על משכבך בשלום ושתהיה לך אדמה קלה.".
 
טלי רחמן הדליק/ה נר לזכרו ב-04/12/2009: "אהוד מנור ויהודה אנשים אמיציים.".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר אהוד מנור, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר אהוד מנור, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
  [סה"כ 34 רשומות] לדף הבא 2  1 עמודים 2 מתוך 1 עמוד מספר 
הלב הרחב הזה שנתן לעם ישראל כל כך הרבה נדם / לימור ליבנת - שרת החינוך
"זה יום אבל לישראל, אחד מגדולי היוצרים של התרבות העברית החדשה הלך מאיתנו בטרם עת. מנור העשיר אותנו במאות שירים ותרגומים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית. לא ניתן אפילו להעלות על הדעת עד כמה היה עולמנו דל אילולא התהלך בינינו וכתב לנו עוד ועוד. הלב הרחב הזה שנתן לעם ישראל כל כך הרבה נדם ולא נותר אלא חלל עצום וגעגוע לילד מבנימינה שזוהרו נגע בנו. יהי זכרו ברוך".
זה יום עצוב במיוחד / צביקה פיק
"זה יום עצוב במיוחד, יום עצוב לכל אדם בארץ. אהוד מנור שכתב לכולם, תרגם לכולם, עבד עם כולם, הפך, כמו בשבילי, למשפחה של כל אחד בארץ. עם כמות השירים היפים ביותר שהוא כתב, אתה מרגיש כאילו קרה לך אסון אישי. אני עבדתי איתו כבר מ'שיער' שבו התחלתי את הקריירה שלי והוא כתב לי את 'אני אוהב אותך לאה', מדובר בשירי נצח. אני שר את השירים שלו בהופעות היום לילדים קטנים ששרים ויודעים מכירים כל הברה וכל מילה. השנה האחרונה נוראית, כל האמנים הגדולים, הכותבים, אנשים שאתה גדל איתם ועובד איתם והולכים לפני הזמן, הרבה לפני הזמן. זה נורא ואיום".

פורסם בידיעות 12/4/2005
אהוד היה איש של מילים / קובי אושרת
"אני עכשיו בבית שלו ומסתכל על התמונות, ופשוט לא יודע איך להתחיל, ומה בכלל להגיד. כל מילה נראית חסרת משמעות. על הפסנתר שלי מונח עכשיו שיר שנשלח אלי אתמול, שאנחנו אמורים לכתוב יחד לפסטיבל המחול בכרמיאל. זה כל כך פתאומי, בן-אדם בריא, מאושר, לא היה שום סימן. אתמול בערב עוד דיברתי איתו. צריך להסתכל על התמונות ולהקשיב לשירים. כמה שאהוד היה איש של מילים, המילים במקרה הזאת חסרות משמעות. השנה האחרונה היתה שנה לא קלה, אולי יש הפקה גדולה בשמיים שמישהו צריך את כל הכוחות שם".

פורסם בידיעות 12/4/2005
היה לו כשרון גדול לכתוב מנגינות / אריאל זילבר (זמר)
"חשבתי שהוא יחיה לנצח. יש לי שיר אצלו בעבודה. הוא אמר שהוא עובד עליו אז כל הזמן חיכיתי לטלפון ממנו, שיגיד מה קורה עם השיר. היה לו כשרון גדול לכתוב מנגינות. הייתי אומר לו 'אהוד יש לך שיר'? אז הוא היה אומר לי – 'קודם תביא לי מנגינה'. רק לקראת הסוף הוא כבר התחיל לשלוח לי שירים כתובים בלי מנגינות. הפעם האחרונה שנפגשנו היתה כשהוא הוציא אוסף שירים והוזמנו לתוכנית טלוויזיה אצל יאיר לפיד, באנו כל הזמרים ועשינו לו כבוד. היינו צריכים לקצר את השירים בגלל שהיו כל כך הרבה מהם והוא מאוד התנצל. הערצתי אותו על החריצות שלו, הוא עשה בלי סוף דברים. תמיד היה עובד על פרויקט, כותב מחזה, הולך ללמד או ללמוד. הכי שיגע אותי איך שהוא היה עובד – הייתי מנגן מנגינה ועל המקום הוא היה כותב את המשפט הראשי של השיר. הוא היה רגיש מאוד, קולט כל הרגשה שיש במנגינה ומיד שם לה מילים".

פורסם בידיעות 12/4/2005
הוא היה קודם כל ומעל הכל בן אדם / בועז שרעבי (זמר)
"זו מכה, אני פשוט לא יכול לעכל. הוא היה קודם כל ומעל הכל בן אדם. הוא פתח לי דלתות בתקופה שבה לא כל כך התאקלמתי בשואו ביזנס בישראל. כל מי שפנה אליו, הוא קיבל אותו בזרועות פתוחות בחום ובאהבה. הוא היה איש אוהב ואהוב. הוא היה כמעיין המתגבר, אגדה בחייו, זה בלתי נתפס וכואב מאוד לומר עליו 'היה'. זו אבידה גדולה, אני מקווה שהקב"ה ישמור עליו ועל משפחתו".

פורסם בידיעות 12/4/2005
אין נושא בעולם שהוא לא כתב עליו / דן אלמגור (פזמונאי)

"אהוד, נעמי שמר ואני נולדנו שלושתנו ב-13 ביולי. זה תמיד היה משונה בעינינו ששלושה פזמונאים שכמותנו נולדו באותו התאריך. נעמי היתה קשישה ממני בחמש שנים ואהוד היה צעיר בשש, נותרתי לבד ומה שנשאר הוא רק לקונן. אהוד היה אחד האנשים הכי פוריים והכי מגוונים שהכרתי. הוא היה שייך לדור תחתיי, הדור של הביטלס, והכשרון הגדול שלו היה המרחב העצום של הדברים שעשה. הוא תרגם עשרות מחזות זמר מ'עלובי החיים' ועד 'שיקגו', ולצד זה גם את שייקספיר ומולייר ומחזות מודרניים, הוא נגע בגל הקל ובטלוויזיה, ואין נושא בעולם שהוא לא כתב עליו. הוא היה קל כתיבה ואף פעם לא הבנתי איך הוא מספיק כל כך הרבה - גם להופיע מדי יום ברדיו, גם לתרגם, גם לכתוב, גם לא להפסיד את ההצגה היומית וגם להופיע בערב לפני קהל. איש חרוץ ומגוון ווירטואוז בכל הסגנונות. אנחנו מתחילים להישאר לבד, זה פשוט לא נתפס".


פורסם בידיעות 12/4/2005


 

דיברנו על תוכניות לעתיד והוא הותיר אותנו שבורי לב / נורית הירש (חברה קרובה)

"אני מרגישה יתמות ואני כועסת עליו. היו לנו כל כך הרבה תוכניות משותפות לעתיד. רק אתמול נפגשנו, ישבנו אצל יפה ירקוני עם שושיק שני ועפרה ודיברנו על כל אלה שאיבדנו השנה. אמרתי לו: 'אהוד, דיר באלאק, תשמור על עצמך. אני לא רוצה לאבד את החברים הכי טובים שלי'. הייתי אמורה בקרוב להתארח בתוכנית שלו ושל עפרה במסגרת פסטיבל 'ימי זמר' בחולון ואפילו כתבתי במיוחד שיר לנכדה שלו, מה שמאוד שימח אותו. סיימנו לכתוב יחד שיר בדיוק לפני שבועיים לזמר חדש בתחילת דרכו בשם לירן טל, ואתמול בדיוק התלבטנו על השם. דיברנו על תוכניות לעתיד והוא הותיר אותנו שבורי לב.


 "אהוד הוא חלק ממני, כמו אבר בגוף. אני לא יודעת מה עושים עם זה שהוא איננו. קבענו להיפגש הערב מחוץ להיכל התרבות בפתח תקווה שם אמור להתקיים טקס חלוקת פרסי 'הסרט שלנו'. השיר שלנו מתוך 'השוטר אזולאי' היה מועמד לפרס ודיברנו על הסיכויים. מה עושים עכשיו?".

פורסם בידיעות 12/4/2005

שיריו נגעו לנפשם של כל האזרחים במדינה / השר שאול מופז
"הוא אחד המשוררים והפזמונאים הבולטים של מדינת ישראל והשאיר את חותמו על התרבות. שיריו נגעו לנפשם של כל האזרחים במדינה. הוא היה אדם שאהב את ארץ ישראל, את הדמויות שבה. שיריו 'אין לי ארץ אחרת' ו'אחי הצעיר יהודה' השפיעו עליי באופן אישי ועל רבים מתושבי מדינת ישראל. אנו מתאבלים על פטירתו, אני בטוח ומשוכנע ששיריו ייחרטו בליבותיהם של אזרחי ישראל לעולמי עד".

פורסם בידיעות אחרונות 12/4/2005
אהוד היה עשוי מצלילים ומשירים / השר שמעון פרס
"אהוד היה עשוי מצלילים ומשירים. כולו היה שירה מהלכת, מוזיקה מצלצלת, קולו היה מלא בשירים מרוממי נפש ומעצבים נשמה. בחייו עברו עליו אירועים קשים שגם אותם ביטא בשירה. שיריו היו סיפור מהלב אל הלב. זהו אובדן גדול לשירה ולתרבות הישראלית. גם אחרי לכתו שיריו יתנגנו בליבנו עוד ועוד".
היוצרים והמוסיקאים - נותרנו יתומים. / שי טרייטל

תמיד חששתי מן היום הזה שבו כבר לא יהיה לנו במי להיאחז, עם מי לדבר.

ידעתי תמיד שאהוד הוא אחד מן המעטים שתמיד אפשר יהיה לשלוח לו שיר חדש, דיסק חדש, ולא משנה אם אתה כוכב או אם אתה נער שיצר לראשונה.

הוא נתן מקום ואפשרות לכל מי שראה בו ניצוץ וכיוון חדש ומגוון.

דווקא מול הדור הצעיר ודור הביניים של העורכים המוסיקליים, דור שהוא פעמים רבות שחצן, כוחני, אנטיפת וסוגד רק לאלי הפלייליסט והרייטינג; היה אהוד מנור, הותיק ובעל הידע, הנסיון והכשרון, מי שידעת שאפשר לסמוך עליו.

לאחרונה, למשל חשבתי, לגבי פרוייקט הדיסק שלי, שעבדתי עליו זמן רב (ואגב קיבלתי עליו פרס אקו"ם, כאשר אהוד היה חבר בועדה) - לאחרונה חשבתי שבעצם אין טעם להדפיס היום משיר 300 או 400 עותקים. מספיק לשלוח לאהוד ואולי לעוד שניים-שלושה עורכים וזהו.

כשיכולתי, האזנתי לתכניתו באחת עשרה בבוקר.

וגם כשרציתי שישדר שיר שלי ששלחתי אליו ולא היה לו מקום, ידעתי שאשמע יוצרים חדשים אחרים ומעניינים.

זוהי סופה של תקופה ואנו היוצרים והמוסיקאים החדשים והאיכותיים של ישראל, יודעים שאנו חייבים לו דקות של אושר.

אולי עוד נמצא דרך להכיר לו תודה בדרך כלשהי.

ובינתיים, עלינו לדעת שנצא לדרך חדשה, בה אין לנו אפילו את אותה כתף אחת, של אדם מבוגר, יוצר, רגיש ומבין - עליה יכולנו להישען.

נקווה שדור ההמשך בעריכה המוסיקלית ישכיל לקחת ואולי קמצוץ מאהוד.

יהי זכרו ברוך
היום חוגגים יום הולדת ! / עידן אבקסיס (זמר מתחיל)

היום יום שני, היום זהו התאריך בו נולד אהוד מנור ז"ל, אנחנו כל הזמן נזכרים באוצר השירים שהשאיר לנו אהוד מנור ז"ל .

הערב בתוכנית "כוכב נולד 7" היה ערב מחווה לאהוד מנור,הערב המתמודדים יבצעו שירים של אהוד מנור ז"ל, ואנחנו יחד איתם נזכר בשירים היפים והמעניינים שכתב אהוד מנור ז"ל

היום חוגגים יום הולדת ! / עידן אבקסיס (זמר מתחיל)   לקריאה  
אהוד מנור לזכרו ברוך.. / שובל חג'ג' (לומדת עליו)   לקריאה  
"שבת ישראלית" 14.4.07- 10:00-14:00 בערוץ מוסיקה 24 לזכר אהוד מנור- שנתיים בלעדיו / הילה גלעדי (מכרה ועמיתה למקצוע עריכת המוסיקה)   לקריאה  
בלעדיו / עידן אבקסיס (זמר)   לקריאה  
אהוד איש יקר! / אפרת (מעריצה)   לקריאה  
ערב לזכרו של אהוד מנור ז"ל / חביבה וייצמן (מעריצה)   לקריאה  
אהוד מנור יותר לא כאן - מילות פרידה 12.04.2005 / ברוריה שוייצר (עמיתה)   לקריאה  
לזיכרו / מירה (אזרחית)   לקריאה  
מילים לעוזי / אורן חיים (אזרח אוהב)   לקריאה  
אבדה לעם ישראל שיוצר נפלא וגדול מהחיים הלך מאיתנו / שלמה כהן (גר בבית ילדותו)   לקריאה  
להוספת דברים לזכרו לחץ כאן 
  [סה"כ 34 רשומות] לדף הבא 2  1 עמודים 2 מתוך 1 עמוד מספר 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©